Publikováno Napsat komentář

Rady profesionála pro RECLAR: Proč je důležitý peeling pleti.

Rady profesionála pro RECLAR: Proč je důležitý peeling pleti.

 

Vilma Baum, profesionální make-up artistka a lektorka z Make-up Institute Prague si oblíbila náš galvanický peeler RECLAR.

Když nám s vášní popisovala, jak se správně starat o pleť a že základem je právě peeling pleti, nemohli jsme si tyto informace nechat pro sebe. Přinášíme Vám tak krátký a výstižný rozhovor o peelingu a jeho důležitosti.

 

 

Rady profesionála pro RECLAR: Proč je důležitý peeling pleti. 1

Vilmo, co tě jako první napadne, když uslyšíš pojem čištění pleti?

Čištění pleti je pro mě jeden z nejdůležitějších kroků péče o pleť.

 

Jak bys obecně popsala správný postup pro čištění pleti?

Jsem zastánkyně 3 až 4 kroků čištění pleti, co se týká večerní rutiny.

Nejdříve používám čistící olej, následuje čistící pěna, mýdlo nebo jiná čisticí emulze, pleť pak tonizuji čistou vodou.

Na takto navlhčenou pleť použiji 2-3x do týdne velmi důležitý peeling. Nejvíce se mi osvědčil RECLAR galvanický Peeler Gold. Po použití peeleru je důležité pleť dostatečně vyživit sérem či oblíbeným krémem.

 

Proč je podle tebe peeling tak důležitý?

Protože naše pleť a tělo se nejintenzivněji regeneruje a hojí v noci, když spíme.

Náš mozek během spánku nadále intenzivně funguje, což znamená že se zvyšuje cirkulace krve, která „boostuje“, podporuje tvorbu kolagenu a pleť se obnovuje a hojí.

Proto musí být pleť důkladně čistá a všechny odumřelé buňky by měly být odstraněné. Jen tehdy mohou všechna ta drahocenná séra a krémíčky maximálně zapůsobit a léčit případné nedokonalosti, které se vytvoří pres den.

Vlastně díky důkladnému čistění za pomoci peelingu pleti zjednodušíme všem těm krémům cestu, aby se dostaly k jádru problému, a aby nezůstávaly jenom na povrchu pleti.

 

Jak důležitý je peeling pleti z tvého pohledu profesionální Make-up artistky?

Čištění pleti a peeling je stejně důležitý i před nanášením make-upu. Přirozeně každý z nás toužíme po dokonalé pleti, podle mě je to to nejkrásnější a nejvzácnější, co máme.

Kůže je náš největší orgán a já ho rozhodně nechci schovávat pod silnou vrstvou make-upu. Já osobně toužím po tom, aby moje pleť v přirozeném základu byla to nejkrásnější a make-up pak dodatečně tuto krásu jen podtrhl.

Čistá pleť = zdravá pleť = krásná pleť.

 

Děkujeme za rozhovor.

Publikováno Napsat komentář

ZLATO – symbol obnovy a věčného mládí. Prokázané účinky zlata pro tělo, mysl a především pro Vaši pleť.

ZLATO – symbol obnovy a věčného mládí. Prokázané účinky zlata pro tělo, mysl a především pro Vaši pleť.

 

ZLATO – symbol obnovy a věčného mládí. Prokázané účinky zlata pro tělo, mysl a především pro Vaši pleť. 2

Zlato bylo od pradávna vyhledávanou komoditou nejen pro svou cenu, kterou si drží dodnes, ale také pro své zázračné účinky. Ne nadarmo si nechávali panovníci a panovnice všech zemí světa vyrábět klenoty a jiné „poklady“ z pravého zlata. Slyšeli jste už někdy, které účinky to jsou? Pokud ne, začtěte se do tohoto zlatého dobrodružství. A pokud již tyto informace znáte, věříme, že i přesto Vás tato ohromující skutečnost bude znovu a znovu fascinovat stejně jako nás v RECLAR.

Se zlatem se člověk poprvé setkal již před mnoha tisíci lety. Lesk, ohebnost, tažnost, snadná opracovatelnost a vysoká hmotnost umocňovaly jeho vzácnost, stálost a nezničitelnost. Zlato není toxické, neopotřebuje se, nekoroduje a neztrácí lesk. Zároveň bylo zlato často důvodem četných magických a mystických představ. Již v dávných dobách se stalo zlato symbolem pro štěstí, bohatství a připisovaly se mu léčivé účinky.

Záznamy o léčivých procedurách pocházejí z Alexandrie v Egyptě a jsou staré více než 5000 let. Jsou dochovány zmínky o „elixíru“ z tekutého zlata, které uvádějí: přítomnost zlata v těle oživuje buňky, omlazuje a léčí množství onemocnění, navrací sílu a zdraví. Egypťané tedy užívali zlato na očištění mysli, těla i ducha. Věřili, že zlato pomáhá stimulovat životní sílu a energii.

ZLATO – symbol obnovy a věčného mládí. Prokázané účinky zlata pro tělo, mysl a především pro Vaši pleť. 3

Dnes se zlato hojně používá mj. v medicíně, především ve stomatologii, ale i v chirurgii pro jeho regenerační vlastnosti. Denně chirurgové používají zlaté nástroje a zlatem potažený laser. Homeopatický přípravek Aurum metallicum vyrobený z mletého zlata tiší bolest, zmírňuje otoky, pomáhá při fobiích všeho druhu a předepisuje se také při depresivních stavech a destrukci kostí. Setkat se se zlatem můžeme i v moderní gastronomii při přípravě nekonvenčních jídel.Přidání zlata pozitivně ovlivňuje látkovou výměnu a zpomaluje proces stárnutí. Udržuje organismus v rovnováze.

Velkým přínosem je použití zlata v kosmetickém průmyslu. Řada výzkumů dokládá, že zlato omlazuje pokožku, rozjasňuje pleť a předchází zánětům. Má antioxidační účinky, čistí pokožku a stimuluje buněčnou aktivitu. Zabraňuje stárnutí pleti podporou tvorby kolagenu. Zlepšuje mikrocirkulaci krve, což zajišťuje lepší přísun živin do hlubších vrstev pokožky. Regeneruje a ochlazuje tam, kde je třeba.

Díky své schopnosti lámat světlo působí pleť ošetřená zlatem zdravěji, mladistvěji a má neodolatelně zářivý a jasný vzhled.

Účinky zlata můžete vyzkoušet při Vašich každodenních rituálech péče o pleť s RECLAR Peeler GOLD, jehož hlavice je potažena 24k zlatem.

ZLATO – symbol obnovy a věčného mládí. Prokázané účinky zlata pro tělo, mysl a především pro Vaši pleť. 4

Několik zajímavostí na závěr… Zlato dokáže aktivovat naši vizuální představivost a tvořivost. Umí posílit sebedůvěru, pomáhá překonat úzkostné stavy. Tiší obavy z nemocí a přináší vnitřní klid. Očišťuje tělo i mysl.

Svým leskem zlato připomíná slunce, které je od pradávna považováno za zdroj životní energie.

Přejeme Vám, ať Vaše vnitřní slunce stále září a stejně tak i Vaše pleť.